ATMEGA164PV-10AU
MFR.Part #
ATMEGA164PV-10AU
JLCPCB Part #
C219966
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16KB 1KB 32 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS