ATMEGA164P-20AU
MFR.Part #
ATMEGA164P-20AU
JLCPCB Part #
C1337162
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 32 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS