ATMEGA164P-20AQ
MFR.Part #
ATMEGA164P-20AQ
JLCPCB Part #
C1341335
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 16KB 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 32 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS