ATMEGA162-16PU
MFR.Part #
ATMEGA162-16PU
JLCPCB Part #
C1337459
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 35 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS