ATMEGA128-16MUR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
ATMEGA128-16MUR
JLCPCB Part #
C2056112
Package
QFN-64-EP(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 128KB 16MHz 4.5V~5.5V 4KB 4KB 53 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-64-EP(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS