ATMEGA128-16AUR
MFR.Part #
ATMEGA128-16AUR
JLCPCB Part #
C2053952
Package
TQFP-64(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 128KB 16MHz 4.5V~5.5V 4KB 4KB 53 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-64(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS