AT91M40800-33AU-999
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT91M40800-33AU-999
JLCPCB Part #
C612633
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 16/32 Bit 32 33MHz 8KB External ROMless LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS