AT90PWM161-16MNR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT90PWM161-16MNR
JLCPCB Part #
C614261
Package
QFN-32-EP(5x5)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 10bit 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 20 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-32-EP(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS