AT89S8253-24PU
MFR.Part #
AT89S8253-24PU
JLCPCB Part #
C1337233
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 12KB 2.7V~5.5V 24MHz 256Byte 2KB 32 51 Family 8 Bit External FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS