AT89LP6440-20AU
MFR.Part #
AT89LP6440-20AU
JLCPCB Part #
C1340219
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.4V~3.6V 20MHz 38 4.25KB 51 Family 64KB 8 Bit 8KB Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS