AT89LP51RB2-20AU
MFR.Part #
AT89LP51RB2-20AU
JLCPCB Part #
C1341427
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.375KB 10bit 2.4V~5.5V 20MHz 24KB 40 51 Family 8 Bit Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS