AT89LP4052-20PU
MFR.Part #
AT89LP4052-20PU
JLCPCB Part #
C153257
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+85℃ 15 2.4V~5.5V 20MHz 256Byte 4KB 51 Family 8 Bit Built-in FLASH PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS