AT89LP214-20XU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT89LP214-20XU
JLCPCB Part #
C1339988
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+85℃ 12 2.4V~5.5V 20MHz 2KB 51 Family 8 Bit Built-in FLASH TSSOP-14 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS