1N5938BUR-1/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5938BUR-1/TR
JLCPCB Part #
C3731949
Package
DO-213AB
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1.5W 1uA@27.4V 36V 38Ω 850Ω ±5% DO-213AB Zener Diodes ROHS