1N5933BPE3/TR8
MFR.Part #
1N5933BPE3/TR8
JLCPCB Part #
C6984412
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 17.5Ω 1uA@16.7V 22V 650Ω ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS