1N5921CG
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5921CG
JLCPCB Part #
C3738275
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 2.5Ω 200Ω 5uA@5.2V 6.8V ±2% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes