1N5655A/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5655A/TR
JLCPCB Part #
C3707343
Package
DO-13
Description
1.5kW 113V 13.3A 70.1V 77.9V TVS Unidirectional DO-13 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS