SMDJ150C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMDJ150C
JLCPCB Part #
C3700785
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 11.19A 150V 167V 268V 3kW TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS