SMBJ170A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMBJ170A
JLCPCB Part #
C3719711
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 170V 189V 2.18A 275V 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)