SMBJ160C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMBJ160C
JLCPCB Part #
C3707584
Package
DO-214AA(SMB)
Description
160V 178V 2.09A 287V 600W TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS