MPTR90V090
MFR.Part #
MPTR90V090
JLCPCB Part #
C3760752
Description
-40℃~+85℃ 1.8A 11.7mm 250mΩ 40A 600mΩ 7.2s 900mA 90V 920mW Plugin Resettable Fuses ROHS