CR106R73F
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
CR106R73F
JLCPCB Part #
C4256263
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.73Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS