CR088041F
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
CR088041F
JLCPCB Part #
C4228526
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.04kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS