ZX-0.5FPC-2H-CTXX12P
MFR.Part #
ZX-0.5FPC-2H-CTXX12P
JLCPCB Part #
C19191175
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 12P 2mm 50V Bottom Contact Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS