ZX-0.5FPC-2H-CTSX4P
Extended
Manufacturer
Megastar
MFR.Part #
ZX-0.5FPC-2H-CTSX4P
JLCPCB Part #
C19191141
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 4P 50V Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS