SPX29300T-L-2.5
Extended
Manufacturer
MaxLinear
MFR.Part #
SPX29300T-L-2.5
JLCPCB Part #
C9012
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 2.5V 3A 400uVrms 450mV@(3A) Fixed Over Current Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS