SP6201EM5-L-5-0/TR
Extended
Manufacturer
MaxLinear
MFR.Part #
SP6201EM5-L-5-0/TR
JLCPCB Part #
C5186611
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150uVrms 160mV@(100mA) 200mA 5V 6V 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS