MST52L36BTE
Extended
Manufacturer
MST
MFR.Part #
MST52L36BTE
JLCPCB Part #
C2761423
Package
SOT-23
Description
-20℃~+70℃ 1 150mA 24V 3.6V 3uA Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS