SMAJ170A
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
SMAJ170A
JLCPCB Part #
C5189777
Package
SMA
Description
1.46A@10/1000us 170V 1uA 209V 275V 400W TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS