RT9193-33GB-MS
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
RT9193-33GB-MS
JLCPCB Part #
C7528825
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 3.3V 300mA 35mV@(10mA)、280mV@(100mA) 70dB@(1kHz) 70uA 9V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS