MS1117-1.8V
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
MS1117-1.8V
JLCPCB Part #
C47020978
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃ 1.3V@(1A) 1.8V 15V 1A 2mA Fixed Thermal Shutdown SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS