BZT52B27
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BZT52B27
JLCPCB Part #
C3647097
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 26.46V~27.54V 27V 300Ω 350mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS