MIC39301T-3.3
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
MIC39301T-3.3
JLCPCB Part #
C356708
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.3V 3A 45mA 550mV@(3A) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS