MIC29151T-3.3
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
MIC29151T-3.3
JLCPCB Part #
C434569
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 20mA 26V 3.3V 600mV@(1.5A) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable、Thermal Shutdown Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS