MDMA140P1600TG
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
MDMA140P1600TG
JLCPCB Part #
C497189
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+150℃ 1 Pair Series Connection 1.43V@280A 1.6kV 100uA@1.6kV 140A 2.8kA TO-240AA Diodes - General Purpose ROHS