MCC21-16IO8B
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
MCC21-16IO8B
JLCPCB Part #
C17699419
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1.6kV 100mA 1V 2 SCR 33A 65mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS