IXFH42N50P2
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXFH42N50P2
JLCPCB Part #
C3290788
Package
TO-247AD
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 145mΩ 4.5V 42A 43pF 5.3nF 500V 830W 92nC@10V N-Channel TO-247AD MOSFETs ROHS