DPG80C300HB
MFR.Part #
DPG80C300HB
JLCPCB Part #
C17584430
Package
TO-247AD
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.36V@40A 1uA@300V 300V 35ns 40A TO-247AD Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS