DPG30C300PB
MFR.Part #
DPG30C300PB
JLCPCB Part #
C19673789
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.26V@15A 15A 1uA 240A 300V 35ns 90W TO-220-3 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS