DPF240X400NA
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
DPF240X400NA
JLCPCB Part #
C2980976
Package
SOT-227B
Description
-40℃~+150℃ 1.25V@120A 10uA@400V 120A 2 Independent 30ns 400V SOT-227B Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS