WSTM0805QLR016FNR
MFR.Part #
WSTM0805QLR016FNR
JLCPCB Part #
C20350364
Description
16mΩ 750mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS