WSTC0402RLR043FKR
MFR.Part #
WSTC0402RLR043FKR
JLCPCB Part #
C20350292
Package
0402
Description
250mW 43mΩ Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS