TP5KP48A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
TP5KP48A
JLCPCB Part #
C1976718
Package
P600
Description
-55℃~+150℃ 2uA 48V 53.3V 5kW@10/1000us 65.9A 77.4V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS