TP5KP28A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
TP5KP28A
JLCPCB Part #
C1976772
Package
P600
Description
-55℃~+150℃ 112.3A 28V 2uA 31.1V 45.4V 5kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS