SMCJ440A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ440A
JLCPCB Part #
C224053
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 2.1A@10/1000us 440V 543V 713V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS