SMBJ188A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ188A
JLCPCB Part #
C1976797
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 188V 1uA 231V 2A 304V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS