SMA6L40A
MFR.Part #
SMA6L40A
JLCPCB Part #
C3713465
Description
-65℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.3A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS