SMA6L28A
MFR.Part #
SMA6L28A
JLCPCB Part #
C1883603
Description
-65℃~+150℃ 13.3A 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS