SMA6L17A
MFR.Part #
SMA6L17A
JLCPCB Part #
C1976692
Description
-65℃~+150℃ 17V 18.9V 1uA 21.8A 27.6V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS