SMA6L13A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6L13A
JLCPCB Part #
C3700699
Package
DO-221AC
Description
-65℃~+150℃ 13V 14.4V 1uA 21.5V 28A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS